Ako dosiahnuť stmievanie LED osvetlenie?

Stmievanie LED osvetlenie ulice

Ako zdroj konštantného prúdu môže byť LED inherentne stmavená. "Prúd pretekajúci cez LED žiarovky určuje výstup svetla." Ich jas je možné jednoducho nastaviť reguláciou prúdu prúdu vrstvy polovodičového materiálu pripevneného na podklad.

LED dióda nemá rád tradičný svetelný zdroj, stmieva a neovplyvňuje účinnosť a životnosť LED. V skutočnosti stmievanie môže znížiť svoju prevádzkovú teplotu, čím predlžuje životnosť LED.
Rozsah stmievania LED je navyše širší ako rozsah kompaktných žiariviek a výbojok s vysokou svietivosťou. V porovnaní s kompaktnou žiarivkou 10% až 30% stmievania (údaje od americkej asociácie výrobcov elektrospotrebičov NEMA), výbojka s vysokou svietivosťou 30% až 60% stmievania (údaje z amerického informačného inžinierstva NLPIP) Stmievanie LED sa môže vykonať, aby sa dosiahlo plné zaťaženie pod 1%.

Akékoľvek zariadenie LED, ak chcete vytvoriť náhradný svetelný zdroj alebo LED osvetlenie, potrebujete pohon, aby ste dosiahli stmievanie. Pretože LED diódy sú nízkonapäťové DC zdroje, LED diódy vyžadujú elektronický ovládač na konverziu AC na použiteľný a nastaviteľný jednosmerný prúd. Tieto jednotky sú rozdelené do dvoch režimov stmievania. V režime modulácie šírky impulzov (PWM) sa prúd cez LED vypne na veľmi vysokú frekvenciu "zvyčajne niekoľko tisíckrát za sekundu" a prúd cez LED sa rovná aktuálnemu priemeru v spínacom cykle LED , Znížením doby zapnutia LED môže dôjsť k zníženiu priemerného prúdu alebo účinného prúdu, čím sa zníži jas LED diódy.
PWM a CCR majú svoje vlastné výhody a nevýhody. Aplikácia PWM je rozsiahlejšia, rozsah stmievania je širší, môže dosiahnuť svetelný výkon 1% alebo menej a bez ohľadu na LED v menovitom prúde, maximálnom prúde alebo práci s nulovým prúdom môže zabrániť fenoménu bielenia farieb. Pretože stmievanie PWM využíva rýchle zapínanie a vypínanie, vyžaduje sofistikovanejšie a drahšie elektronické pohonné zariadenia generovať dostatok vysokofrekvenčných prúdových impulzov, aby sa zabránilo blikaniu ľudského oka.
CCR stmievanie je efektívnejšie a jednoduchšie, pretože vyžaduje oveľa jednoduchšie a lacnejšie pohonné zariadenie. Na rozdiel od PWM nevytvára CCR elektromagnetické rušenie spôsobené vysokofrekvenčným spínaním EMI. CCR okrem toho umožňuje, aby sa pohon umiestnil ďalej od svetelného zdroja, čo je výhodné pre výmenu svetelného zdroja za LED diódy alebo pre kompaktné svietidlá s obmedzeným vnútorným priestorom. CCR však nie je vhodná pre aplikácie, kde je stmievanie menej ako 10%. "Pri veľmi nízkych svetelných podmienkach LED nefunguje správne, výstup svetla nie je stabilný.